Przepiękny Jubileusz X-lecia istnienia

              Stowarzyszenia Kobiety Kwiaty Kociewia  2007-2017

 

                 W dniu 9 czerwca 113 kobiet z terenu powiatu starogardzkiego/członkiń Stowarzyszenia Kobiety Kwiaty Kociewia świętowało Jubileusz X-lecia istnienia organizacji. W gościnnych progach Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Bolesławowie (serdeczne podziękowania dla Dyrektora Alfreda Portee i całej przygotowującej imprezę ekipy za profesjonalizm i zrozumienie kobiecych potrzeb) spotkali się zaproszeni goście: partnerzy, sponsorzy i przyjaciele tej aktywnej kobiecej powiatowej organizacji. Za wspaniałe kwiaty, przepiękne powinszowania i ciepłe słowa dziękujemy: Zarządowi Powiatu Starogardzkiego w osobach: Wicestarosty Kazimierza Chyły i Etatowego Członka Zarządu Patryka Gabriela Wicemarszałkowi Województwa Pomorskiego Krzysztofowi Trawickiemu, Wójtowi Gminy Starogard Gdański, Prezes LGD „Chata Kociewia” Magdalenie Forc-Cherek, Wójtowi Gminy Smętowo Graniczne, gminy Lubichowo, gminy Osieczna, Pani Dyrektor ZSP w Jabłowie. Na serca Zarządu wpłynęły życzenia: „ Rzeczywiście rozkwitacie Panie jak kwiaty i taj jak one jesteście przez nas podziwiane”, „Dziękujemy za współpracę i za wspaniałe promowanie folkloru i regionu Kociewia”, a także życzenia dalszego dynamicznego rozwoju i realizacji kolejnych udanych inicjatyw społecznych, czy też owocnej działalności na rzecz aktywności i rozwoju Kociewianek i całego Kociewia.     

Gorące podziękowania trafiają także do instytucji, które naszą wyjątkową uroczystość wsparły finansowo: Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gdańskim, Bank Spółdzielczy w Skórczu, Bank Spółdzielczy w Lubichowie,  Firma „Herold” ze Zblewa, Państwo Ewelina i Janusz Brzezińscy z Sucumina, Centrala Nasienna w Starogardzie Gdańskim, Lecznica Weterynaryjna dla Zwierząt ul. Tczewska 25 w Starogardzie Gdańskim,

Powstaliśmy 27 czerwca 2007 roku i w naszych szeregach obecnie jest 176 kobiet z terenu powiatu starogardzkiego, przy sprawnie działającym 12 osobowym Zarządzie. Przez 10 lat nasza organizacja przeszła metamorfozę, stała się samodzielną, silnie działająca grupę, z konkretnie ustalonymi kierunkami rozwoju. Naszymi głównymi celami  są: wszechstronny rozwój kobiet wiejskich, aktywizacja i integracja mieszkańców obszarów wiejskich, promocja Kociewia oraz dbałość o kulturę, tradycję i dziedzictwo kulturowe. 10 lat naszej działalności  to: 35 projektów, 400 beneficjentów, 180 członkiń i 230.000,00 zł. dotacji z różnych źródeł dofinansowania. Bez wątpienia o sukcesie naszej organizacji świadczy koleżeństwo, szacunek,  wsparcie i zaangażowanie członkiń. W tym tkwi nasza siła, w kobietach. Ponadto o jakości działań naszego Stowarzyszenia świadczą liczne nagrody i wyróżnienia. Bez wątpienia należą do nich: Nagroda Prezydenta Miasta Starogard Gdański „:Wierzyczanka”, Ogólnopolska Nagroda „Animator Społeczny”, „Kociewskie Pióro” za działalności na niwie kultury Kociewia,  a także ogólnopolska nagroda „Tygodnika Rolniczego” dla Prezesa Aliny Jeleń  w konkursie „Wieś jest kobietą” i zdobycie tytułu „KOBIETA ROKU 2015”. Dodajmy, iż w Ogólnopolskim Rankingu Stowarzyszeń i Organizacji Rolniczych w 2016 roku Kobiety Kwiaty Kociewia uplasowały się w pierwszej dziesiątce w Polsce.

Jednak wróćmy do naszego jubileuszu. Zarówno menu, jak i program uroczystości był bardzo bogaty. Rozpoczęliśmy kadrylem w wykonaniu uczniów z ZSR CKP w Bolesławowie, poprzez bigos, żurek, grochówkę, kiełbasę z ogniska, dzika, MEGA dwusmakowy tort z logo KKK i 10 bezowych tortów, by bawić się , integrując i wspominając dziesięcioletnią działalność.

Integralną i niezwykle istotną częścią jubileuszu był finał Olimpiady Kociewskiej Sztuki Ludowej- prezentacji  talentów kociewskich kobiet. Kabarety, monodramy, popisy wokalne i gadki kociewskie odbyły się w ramach realizacji projektu, dofinansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim i Gminy Miejskiej Starogard.  

Reasumując wszystkim naszym niezwykłym członkiniom z okazji naszego przepięknego jubileuszu życzę siły i wiary w sens pracy społecznej, zdrowia, miłości najbliższych i ogromu ludzkiej życzliwości.

                                                                Prezes Stowarzyszenia KKK

                                                                            Alina Jeleń

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Kobiety Kwiaty Kociewia