Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia jest realizatorem projektu „Takie kwiatki”, dofinansowanego ze środków Gminy Miejskiej Starogard Gd. i Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim. Projekt ma na celu kultywowanie tradycji ludowych w zakresie wicia wieńców dożynkowych i palm wielkanocnych. Zorganizujemy warsztaty florystyki regionalnej, w której weźmie udział 40 kobiet z terenu miasta Starogard Gdański i  naszego powiatu. Łącznie odbędzie się 6 warsztatów po 3 godziny każdy, podczas których kobiety zdobędą wiedzę z zakresu: zasad tworzenia kompozycji, materiałoznawstwa i roślinoznawstwa, sztuki wicia wieńców dożynkowych, florystyki okolicznościowej oraz trendów florystycznych w kulturze ludowej. Warsztaty odbędą się na terenie Kwiaciarni" Pobłoccy" i będą prowadzone przez profesjonalistę. W ramach podsumowania naszego projektu, na terenie budynku Urzędu Miasta przygotujemy wystawę z realizacji zadania ze zdjęciami oraz opisami tradycji wyplatania i tworzenia ludowych kompozycji.

A teraz szczegóły:

a)    Zapisy kobiet do dnia 6 maja b.r. pod nr tel. 606 643 999, przez fb-strona Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia lub drogą meilową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    Decyduje kolejność zgłoszeń.

b)    Warsztaty trwać będą w terminie od 7 maja do 11 czerwca. 6 poniedziałków w godz. 17.00-20.00

c)  Każda uczestniczka przynosi na warsztaty fartuszek, nożyczki, nożyk i sekator do przycinania kwiatów; pozostałe materiały zapewnia organizator.

 

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Kobiety Kwiaty Kociewia