21 marca w Restauracji REN odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Starosty Starogardzkiego za działalność w roku 2018 w dziedzinach: sportu, organizacji imprezy, gospodarki oraz twórcy kultury i organizacji pozarządowej. Decyzją kapituły „Kociewski GRYF” trafił w nasze ręce w kategorii najlepsza organizacja pozarządowa roku 2018. Pod uwagę wzięto nie tylko wybitne sukcesy w roku 2018, min. Prelekcję w Senacie podczas ogólnopolskiej konferencji „KGW jako fenomen polskiej wsi”, ale także całościowy dorobek.

Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia od 12 lat promuje i kultywuje kulturę Kociewia.

To 39 projektów, 470 beneficjentów, 186 członkiń, 12-osobowy Zarząd i 250.000,00 zł. uzyskanych dotacji. Co więcej, jesteśmy niekwestionowaną, jedna z aktywniejszych wiejskich kobiecych organizacji w kraju. Ciągle aktywne, nowatorskie, czasem idące pod prąd, doskonale rozumiemy potrzeby polskiej wsi i kobiet. Jesteśmy prawdziwym wsparciem dla kobiet powiatu starogardzkiego, walcząc o ich wszechstronny rozwój. O jakości działań Stowarzyszenia Kobiety Kwiaty Kociewia świadczą przyznane nagrody i wyróżnienia. Nagroda Prezydenta Miasta „Wierzyczanka” w zakresie inicjatyw społecznych, Ogólnopolska Nagroda „Animator społeczny”, „Kociewskie pióro’ oraz nagroda Prezeski Stowarzyszenia Aliny Jeleń w Ogólnopolskim konkursie „Wieś jest kobietą” „Kobieta roku” wg. „Tygodnika Rolniczego” . Celem naszej organizacji jest wszechstronny rozwój kobiet na wsi, który wypełniamy poprzez realizacje licznych projektów o różnorodnej tematyce: kurs carwingu, fotografii, I pomocy przedmedycznej, wyrobu biżuterii ceramicznej, rzeźby, haftowania, wokalne i teatralne, samoobrony, jogi, zdrowego żywienia, filcowania, czy makijażu i wizażu oraz kursy komputerowe, nauki języka angielskiego, florystyczne z elementami wieńca dożynkowego.

Nagrodę z rąk Starosty Starogardzkiego Kazimierza Chyły odebrała Prezes Alina Jeleń.

„Dziękuję kapitule za dostrzeżenie i docenienia naszej działalności. Członkinie naszego stowarzyszenia to głównie gospodynie wiejskie, aktywistki i liderki od lat działające na rzecz lokalnej społeczności- zawsze w gotowości, by promować Kociewie. Dziękuję mojemu zarządowi, który tworzą  wspaniałe kobiety. Trzeba mieć w sobie dużo zapału, determinacji, kreatywności i miłości do pracy społecznej, aby prowadzić i inspirować taka rzesze kobiet.  Szczerze wierzę, iż nic nie dzieje się bez przyczyny. I tak też jest z dzisiejszym dniem. Zakładając, że kobiety są jak kwiaty- to czy można wyobrazić sobie piękniejszy dzień, aniżeli Pierwszy dzień wiosny, aby kobiety-kwiaty kociewia zakwitły jeszcze mocniej, by zachwycać swym pięknem na każdym etapie swojej działalności. „

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Kobiety Kwiaty Kociewia