Nietrzymanie moczu to choroba społeczna. Swoją zachorowalnością pokonuje cukrzycę, nadciśnienie, a nawet niedoczynność tarczycy. To problem zdrowotny i psychologiczny. O tym. Jak sobie z nim radzić, jak zawalczyć o siebie i swoją godność rozmawiałyśmy podczas spotkania ostatniego dnia czerwca 2021 roku. Inicjatorem i organizatorem była Medpharma S.A. przy udziale naszej organizacji.

Uczestniczki spotkania na temat dysfunkcji mięśni dna miednicy poznały nowoczesne technologie rehabilitacji urologicznej, jak Biofeedback czy INDIBA.  Dowiedziły się o anatomicznym aspektach problemu nietrzymania moczu, osłabieniu mięśni, czy tez ich nadmiernemu skurczowi. O różnych etapach, stopniach choroby oraz , co najważniejsze drogach leczenia. Istotne ponadto było wystąpienie pani psycholog, która uświadomiła, iż należy zawalczyć o siebie, o swoje zdrowie i sowja godność, bo ta choroba, jak mało która, nieleczona, prowadzi do wyalienowania rodzinnego i społecznego, do osamotnienia i depresji. 

Promowałyśmy także wydana przez nasze stowarzyszenie broszurkę edukacyjno-informacyjną oraz nasz autorski film z zestawem ćwiczeń, do samodzielnego ćwiczenia w domu.

Ćwicz ze Stowarzyszeniem Kobiety Kwiaty Kociewia. https://youtu.be/CrG_DWXdOkk.

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Kobiety Kwiaty Kociewia