W związku z ciągłym rozwojem naszego Stowarzyszenia Kobiety Kwiaty Kociewia, tradycją są już nasze podróże małe i duże. Tym razem w ostatni słoneczny weekend września za cel obraliśmy stolice dolnośląską. W programie mieliśmy zwiedzanie Wrocławia, zamek Książ i Świdnicę. 50-osobowa grupa mieszkańców powiatu starogardzkiego miała przyjemność podziwiania takich zabytków Wrocławia jak:  Ostrów Tumski z Katedrą, Promenada i Park Staromiejski, rynek, ratusz, zabytkowy pręgierz, Narodowe Forum Muzyki, Opera, i ul. Świdnicka. Wiele wrażeń dostarczył także spacer po grodzie japońskim i wystawa w Wytwórni filmów fabularnych. Jeśli mowa o Wrocławiu, to nie sposób ominąć pokazu multimedialnych fontann, gdzie z 300 dysz w rytmie muzyki wyskakuje woda w światłach reflektorów. Magia. Jednak mnie osobiście zachwycił Kościół Pokoju w Świdnicy, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Przepych, historia, piękno zmieszane z architektonicznym chaosem. Nie można było oderwać wzroku.

            Na deser uczestnikom wycieczki zaserwowaliśmy zamek w Książu wraz z palmiarnią oraz zachwycającą na wskroś Panoramę Racławicką.  Mnóstwo energii, historycznych uniesień, duchowych zatrzymań oraz oczywiście wspaniała atmosfera, zabawa i integracja.

            A Wy wiecie, że we Wrocławiu jest największy w Polsce budynek?- Sky Tower i ma 212 m wysokości. I że jest ponad 200 krasnali?  I że Hala Ludowa , zwana także Hala Stulecia jest na liście Unesco? A MY WIEMY! W końcu podróże kształcą. Zatem my w ramach permanentnej edukacji planujemy już kolejna wycieczkę.

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Kobiety Kwiaty Kociewia