Gdy w jednym miejscu spotka się wiele wyjątkowych kobiet , to musi to być rewelacyjne wydarzenie . A jeśli do tego dodamy, że takie spotkanie zostało zorganizowane już po raz piąty, to możecie być pewni, że to naprawdę było COŚ . W gościnnych progach Rezydencji Live Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczego w Okolu spotkały się członkinie Stowarzyszenie , a na zaproszenie prezeski Alina Jeleń do wspólnej zabawy dołączyła również wicestarosta, a zarazem pierwsza kobieta na tym stanowisku Wioleta Strzemkowska –Konkolewska Członek Zarządu Powiatu, który niezmiennie wspiera stowarzyszenie Lech Kolaska, radna sejmiku wojewódzkiego pomorskiego Danuta Wawrowska, a także poseł Patryk Gabriel  który mimo wielu obowiązków stara się być z nami, na Kociewiu.

wspólna zabawa rozpoczęła się od... ćwiczeń. Tak, tak, dobrze czytacie . Była to praca nad przeponą, właściwym oddychaniem, a wszystko po to, by móc ładnie mówić i jeszcze ładniej śpiewać . Wszystkim udało się to znakomicie . I choć mężczyzn tego dnia było niewielu, to z odwagą stanęli do niełatwego zadania - quizu wiedzy o kobietach . Pytania były.... z najwyższej półki, jeśli chodzi o trudność. Ale panowie dali radę śpiewająco - to chyba dzięki wcześniejszym ćwiczeniom.

Dziękujemy za spotkanie i wspólną zabawę. Wydarzenie odbyło się przy współudziale finansowym Powiatu Starogardzkiego. TEKST I ZDJĘCIE EWA MACHOLLA-JACEWICZ

 

Światowy Dzień Kociewia obchodzimy 10 lutego. Nasze Stowarzyszenie promując region już od 17 lat z przyjemnością włączyło się w te obchody. "Budowaliśmy " chatę kociewską ze starostwem powiatowym w Galerii "Neptun", a dodatkowo nasza Prezeska uczestniczyła w uroczystej imprezie "Lucyna Herold i przyjaciele" w Borzechowie. 
10 lutego to dzień ustalony na pamiątkę pierwszej pisemnej wzmianki ✍


<div class=

A wszystko za sprawą cyklu szkoleń pn. ,,Opiekunka niemedyczna na wsi":

Szkolenia realizowane są w ramach działania „Wzmacniamy kompetencje kobiet powiatu starogardzkiego” we współpracy z LGD CHata Kociewia.

Praktyczne warsztaty w pełnej energii, uroku i profesjonalizmu z I pomocy poprowadziła dla uczestniczek szkolenia Opiekunka nie medyczna poprowadziła p. Anna Owsiana

Kolejne części szkoleń Opiekunka nie medyczna na wsi to Ergonomia w opiece nad chorym prowadzone przez Martynę Boniak , Abc pielęgnacji chorego przez Marzenę Barzowską i temat alternatyw pomocy w codziennej domowej opiece nad chorym, zasady hospicjum domowego, przyjęcie do DPS, ZOL a Hospicjum, prawne uwarunkowania dostępu do specjalistycznego sprzętu w wykonaniu Dagmary Wróblewskiej. Serdecznie dziękujemy za moc wiedzy, empatii i zaangażowania.

Szkolenia odbywają się :

a)     13 stycznia w Koteżach

b)    27 stycznia w Osiecznej

c)     10 lutego w Koźminie

d)    24 lutego we Frący

 

Na zaproszenie Fundacji "Na cały głos" członkinie naszej organizacji wzięły udział w seminarium o tematyce kociewskich tradycji świątecznych w @Rezydencji Life w Okolu. Dziękuję Paniom z Koteż, Czarnegolasu, Pinczyna i Bobowa za aktywny udział w tym zaganianym przedświątecznym czasie. To cudowne, że zawsze można na Was liczyć.

Nieskromnie przyznamy, iz Seminarium prozdrowotne dla kobiet to jedna z NAJLEPSZYCH NASZYCH INICJATYW.

Działanie wymyślone przez kobiety, zorganizowane merytorycznie i organizacyjnie przez kobiet i dla kobiet. Profesjonalnie, z dbałością o szczegóły, w iście rodzinnej atmosferze, z wyrozumiałością, oddaniem i sympatią. Ukłony pełne serdeczności dla całej załogi Rezydencja Live Centrum Rehabilitacyjno-Lecznicze Kamila Buszta Rogaczewska I love you. Osobiście jestem bardzo dumna jako Prezeska Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia, że zrobiłyśmy coś tak wyjątkowego dla kobiet w tak wyjątkowej scenerii i z tak wyjątkowymi prowadzącymi. Ale nie udałoby się to, gdyby nie niezawodne wsparcie przyjaciół naszego stowarzyszenia Powiat starogardzki Wioleta Strzemkowska-Konkolewska Dorota Gałecka, Gmina Starogard Gdański Magdalena Forc-Cherek oraz Senator RP Ryszard Świlski

Dzięki realizacji projektu "Zatrzymaj się kobieto. Ty też jesteś ważna" członkinie Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia poznały co to BIODANZA. Pod okiem wyjątkowo uroczej i serdecznej instruktorki Małgorzata Aszyk wiemy, że Biodanza to samorozwój wykorzystujący muzykę, ruch i pozytywne uczucia do pogłębiania samoświadomości. Próbowałyśmy nabyć umiejętności tworzenia holistycznego połączenia ze sobą i swoimi emocjami oraz ich wyrażania. Masaż dźwiękiem to kolejna metoda, jaką poznały uczestniczki seminarium "Zatrzymaj się kobieto. Ty też jesteś ważna" To połączenie muzykoterapii i wibroterapii dające niezwykle głębokie odprężenie zarówno na poziomie ciał, jak i umysłu. "Leżakowałyśmy" i w rytmie gongów wprost "odleciałyśmy" . Niezwykle edukacyjne były warsztaty z fizjoterapeutką urologiczną. Budowa anatomiczna, diagnostyka, profilaktyka i rodzaje terapii w problemie nietrzymania moczu u kobiet. To był wyjątkowy dzień dla 60 naszych członkiń.

Podkategorie

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Kobiety Kwiaty Kociewia