Członkinie naszego stowarzyszenia wzięły udział w starogardzkim marszu Nordic Walking. I pewnie nie było to nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że poszłyśmy na niego ....w spódnicach kociewskich. Cóż, oryginalność to nasze drugie imię, a przy tym było aktywnie, sympatycznie i integracyjnie.  

Chwalimy się kolejnym grantem. Otrzymaliśmy fundusze i będziemy kontynuować temat profilaktyki nietrzymania moczu, a konkretnie rehabilitacji mięśni dna miednicy w basenie i tym razem z Funduszem Feministycznym. FEMFUD dziękujemy za zaufanie. O rekrutacji do projektu będziemy informować.

 

 

11 marca 2022 miałam przyjemność uczestniczyć w Walnym zebraniu Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Starogardzkiego . Bardzo uroczyście, gdyż pośród wielu zacnych gości, przedstawicieli władz i przede wszystkim tych, którzy na co dzień rozwiązują sprawy mieszkańców wsi- Sołtysek i sołtysów. Była też część edukacyjna w temacie Smart village, która zaprezentował profesor Sławomir Kalinowski i z Polskiej Akademii Nauk.

Hasło prowokacyjne, ale jakże prawdziwe. I udowodniłyśmy je podczas spotkania 120 członkiń naszego stowarzyszenia na sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym. 4 marca 2022 roku odbyło się bowiem III Powiatowe Babskie Święto. Zaczęło się tak oryginalnie i szaleńczo, że już się boję, co za rok Wam drogie członkinie wymyślimy. Helikopterem firmy „SON.POL” wleciała nasza Prezeska z Jerzym Chyłą ( mężem naszej Marii z Zarządu) z tulipanami dla wszystkich kobiet. Wow…  Na pomysł tego cudownego szaleństwa wpadły Maria Chyłą i Bożena Langowska, a wójt gminy Smętowo p. Anita Galant wsadziła do helikoptera naszą Prezeskę.  Jeszcze przed obiadem zaproszeni goście: Wioleta Strzemkowska-Konkolewska, Stanisława Kurowska, Beata Odziemkowska i Lech Kolaska podziękowali kobietom za ich serce i działalności oraz złożyli życzenia z okazji Dnia Kobiet. Kolejno potem w programie była prezentacja silnej samooceny poprowadzona przez zaprzyjaźnioną psycholożkę Natalię Grzywińską, konkursy, tańce, radość, integracja. Pojawił się również pyszny tort , ufundowany przez Wójt gminy Smętowo Graniczne z napisem przewodnim „Wieś jest kobietą” . Jakby atrakcji było mało, to jedna z naszych członkiń z KGW Czarnylas Ania Szweda zaśpiewała własnoręcznie przygotowaną piosenkę na cześć naszej Prezeski. Potem bawiłyśmy się do późnych godzin. W pamięci mając jednak wydarzenia u naszych wschodnich sąsiadów, zorganizowałyśmy zbiórkę pieniężną na pomoc humanitarną. Kolejne cudowne babskie święto zbliżyło nas jeszcze bardziej. Jesteśmy siłą!   

Nasze członkinie od 15 lat działają z sercem na dłoni dla lokalnej społeczności i wszystkich potrzebujących. Dlatego tez nie mogło być inaczej w obliczu wojny rosyjsko-ukraińskiej, która wybuchła 24 lutego 2022 r. Kobiety jak zawsze aktywnie zaangażowały się w zbiórkę żywności i rzeczy pierwszej potrzeby. Są czujne i w pełnej gotowości, bo pomoc zapowiada się długofalowo. Dziękuję, że jesteście. 

Słowa sekretarz naszego stowarzyszenia i jednocześnie szefowej KGW w Karszanku Alicji Ciarkowskiej: 

"Z Okazji Święta Kobiet KGW Karszanek przekazało swój mały wkład dla kobiet z Ukrainy przebywających w Leśnej Hucie.Jeszcze raz i przy każdej okazji każdemu z osobna dziękuję za wszelką okazaną pomoc dla Ukrainy jesteście Wielcy  .Składam serdeczne życzenia dla wszystkich Półek trzymajmy się razem bo w nas jest wielka siła   Brawo dziewczynki. Brawo KKK"

BRAWO KKK!!!! W kobietach zawsze jest siła!

Podkategorie

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Kobiety Kwiaty Kociewia