Przedstawicielki naszej organizacji w osobach: Ania Maleszyk, Danka Wróblewska, Dorota Witakowska , Ania Szczukowska i Alina Jeleń wzięły udział w weekendzie pełnym społecznej mocy i kobiecej aktywności. W Ośrodku Oddechowych w Urlach pod Warszawą spotkały się finalistki wszystkich edycji Programu WzmocniONE. Nasza organizacja znalazła się w tak wyjątkowym miejscu z tak wyjątkowymi osobami za sprawą zwycięstwa w 3 edycji tegoż programu o realizacji zadania w temacie nietrzymania moczu "Pelvic power-poskromnienie ceki. Poniżej prezentujemy tekst zamieszczony na stronie Wzmocnionych po zakończeniu tego wydarzenia.

 " Za nami pierwsze spotkanie finalistek wszystkich edycji programu WzmocniONE

Potrzebowałyśmy dłuższej chwili, aby uspokoić oddech po tym weekendzie pełnym: emocji każdej barwy, wzruszeń, radości, przytulasów, łez, kilkudziesięciu wysłuchanych historii, setek zapisanych kartek pomysłami na wspólne działania, zasianych nadziei i wielu, wielu godzinach rozmów, które pozostaną w nas na zawsze

Kochane, Kochani - jedno jest pewne i nie może być inaczej! Nadchodzi CZUŁA REWOLUCJA, a my stoimy u jej bram! Każda zmiana społeczna zaczyna się na marginesie systemu, na krawędzi złości, bezsilności, ale również nadziei, że rzeczywistość nie została nam dana raz na zawsze. Ale przede wszystkim każda taka zmiana zaczyna się od człowieka, który wierzy i podejmuje działanie. Tym, którzy wierzą i każdego dnia swoją pracą zmieniają kawałek świata!

Fundacja ToTutaj-Oficyna  Siostry Rzeki Grupa Performatywna Chłopaki Akcja Menstruacja Szajn Woykowska.org Stowarzyszenie Mudita. SPA dla Mam Fundacja PasjoDzielnia Sztama w edukacji na rzecz zmiany Koło Gospodyń Wiejskich Kije i Wianki Babska Korba Dziewuchy Dziewuchom Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia Klub Sportowy Kontra/DrużynaFiero

Olena Herasym Portret Kobiecy Fundacja Droga Kobiet / WenDo Warszawa Fundacja #SayStop @Agnieszka Róż - Historie miłosne@Radio Rozgwiazda, Katarzyna Czarnota Monika Roszak Ashoka w Polsce.

 

 

Już po raz kolejnym z siłą wodospadu członkinie naszego stowarzyszenia zaangażowały się w akcję charytatywną. Tym razem z siła rażenia dostarczyłyśmy przetwory na zimę jako cegiełki na Piknik Charytatywny dla Hospicjum, tworząc Kociewską Spiżarnię. Kociewskie pyszności zamknięte w szkle można będzie nabyć podczas pikniku przy Starogardzkim Centrum Kultury 26 września 2021 roku. Serdeczne podziękowania składam na ręce niezawodnych moich członkiń, które po raz kolejny pokazały, że mają wielkie serca i wielkie kulinarne talenty: Panie z Koźmina, Lalkowy, Koteż, Osówka, Bobowa, Mirotek i Iwiczna.      

W ramach współpracy z firmą Magovox wzięłyśmy udział w niezwykłej sesji fotograficznej z niezwykłą osobą Olena Herasym https://kobiecyfotograf.pl.

Udział wzięły nasze wspaniałe członkinie, główne realizatorki projektu "Pelvic power"-poskromienie cewki.

Danuta Wróblewska Anna Szczukowska Barbara Lisiewska, Anna Maleszyk i Alina Jeleń.

A my nadal promujemy i uświadamiamy kobiety w temacie nietrzymania moczu. NIE OLEWAJ SIEBIE! Możecie o naszym działaniu przeczytać w "Gazecie Kociewskiej".

Dziękujemy p. Marcelina Gendzierska za profesjonalizm i zainteresowanie tak poważnym tematem.

Pamiętajcie kobiety, nie jesteście same. Zawalcz o siebie!!!

Nietrzymanie moczu to choroba społeczna. Swoją zachorowalnością pokonuje cukrzycę, nadciśnienie, a nawet niedoczynność tarczycy. To problem zdrowotny i psychologiczny. O tym. Jak sobie z nim radzić, jak zawalczyć o siebie i swoją godność rozmawiałyśmy podczas spotkania ostatniego dnia czerwca 2021 roku. Inicjatorem i organizatorem była Medpharma S.A. przy udziale naszej organizacji.

Uczestniczki spotkania na temat dysfunkcji mięśni dna miednicy poznały nowoczesne technologie rehabilitacji urologicznej, jak Biofeedback czy INDIBA.  Dowiedziły się o anatomicznym aspektach problemu nietrzymania moczu, osłabieniu mięśni, czy tez ich nadmiernemu skurczowi. O różnych etapach, stopniach choroby oraz , co najważniejsze drogach leczenia. Istotne ponadto było wystąpienie pani psycholog, która uświadomiła, iż należy zawalczyć o siebie, o swoje zdrowie i sowja godność, bo ta choroba, jak mało która, nieleczona, prowadzi do wyalienowania rodzinnego i społecznego, do osamotnienia i depresji. 

Promowałyśmy także wydana przez nasze stowarzyszenie broszurkę edukacyjno-informacyjną oraz nasz autorski film z zestawem ćwiczeń, do samodzielnego ćwiczenia w domu.

Ćwicz ze Stowarzyszeniem Kobiety Kwiaty Kociewia. https://youtu.be/CrG_DWXdOkk.

Podkategorie

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Kobiety Kwiaty Kociewia